2 lockaskar Ilmenau höjd 11 och 14 cm, längd 19 och 21 cm.
Lockask Rosenthal diameter 15 cm.
Lockurna Bavaria höjd 26 cm.
Lockurna Limburg höjd 21 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.
Lockask Rosenthal med ett nagg. Grön lockurna med lagat lock.
Lockurna Bavaria höjd 26 cm.
Lockurna Limburg höjd 21 cm.