LODUR, urtavla märkt GB, 1800-tal.

52122. LODUR, urtavla märkt GB, 1800-tal.

Tot höjd ca 130 cm. Lod, pendel samt nyckel finns.

Slitage. Kedjor för lod saknas. Skador, enstaka delar saknas. Lagningar. Ett sidoglas med spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 437