GLASFÖREMÅL, 14 delar, bl.a. Iittala, Orrefors, Reijmyre, 1900-tal.
52108. GLASFÖREMÅL, 14 delar, bl.a. Iittala, Orrefors, Reijmyre, 1900-tal.
Ljusstake, "Festivo", Timo Sarpaneva, Iittala, sign. höjd ca 18 cm.
Bambuvas, höjd ca 24 cm.
Ljuslykta, Iittala, höjd ca 7 cm.
Skål, Orrefors, sign. höjd ca 11,5 cm.
Champagneglas, 2 st, sign.
Vas, Reijmyre, höjd ca 30,5 cm.
mm.
Bambuvas, höjd ca 24 cm.
Champagneglas, 2 st, sign.
mm.