521032. SKRIVBORD, Tranås Skolmöbler, 1900-talets mitt.
Lackerad metall och bok. Skiva med laminat. Hurts med fyra lådor och en utdragbara skiva. Längd 125. Bredd 65. Höjd 76 cm.
Slitage. Repor och märken. Fläckar. Skiva med skruvhål.
Nycklar saknas.