FÅTÖLJ, sk Öronlappsfåtölj, 1900-talets mitt.

521007. FÅTÖLJ, sk Öronlappsfåtölj, 1900-talets mitt.

Svart tyg. Nackkudde medföljer. Höjd 101 cm. Bredd ca 85 cm.
Lös sittplymå.

Bruksslitage. Tyg ställvis med smärre blekhet. Fåtal metallnitar saknas likväl som 2 metallnit för montering av nackkudde.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lös sittplymå.

Antal besök: 607