MATSERVIS, porslin, 28 delar, Bavaria, Tyskland.

520885. MATSERVIS, porslin, 28 delar, Bavaria, Tyskland.

Matservis i porslin, cremefärgad med dekor i relief samt förgylld kant. Märkta Bavaria Germany, dekor Hackefors.
8 st tallrikar, diameter 21,5 cm.
8 st tallrikar, diameter 25,5 cm.
8 st djupa tallrikar, diameter 23 cm.
3 st uppläggningsfat, längd från 22 cm - 39,5 cm.
Skål, diameter 23,5 cm.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skål, diameter 23,5 cm.

Bruksskick.

Antal besök: 1 521