EMMAFÅTÖLJ, rokokostil, 1900-tal.

520478. EMMAFÅTÖLJ, rokokostil, 1900-tal.

Emmafåtölj, klädd i röd plysch
Ryggstödets höjd 81, sitthöjd 41 cm.

Fåtöljens benställning med repor, klädsel med enstaka fläck.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 490