FOLKDRÄKT, Skedevidräkt, 1900-tal.

520255. FOLKDRÄKT, Skedevidräkt, 1900-tal.

Bl a kjol, förkläde, blus, hätta och sjal. Mått armhåla till armhåla ca 50. Mått rakt över midja ca 38 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 529