SKYLTDOCKA, Kvinna, Etikettmärkt Adel Rootstein, 1900-talets andra hälft.
519500. SKYLTDOCKA, Kvinna, Etikettmärkt Adel Rootstein, 1900-talets andra hälft.
Skyltdocka, kvinna. Kompositmaterial.
Höjd ca 180 cm.
Delbar, ställbara armar och ben.
Etikettmärkt Adel Rootstein 17 Soho Square London W1 Gerhard 7468/9.
Defekt, fingrar saknas, skador på huvud och ben.
Plastmaterial med sprickor.
Höjd ca 180 cm.
Plastmaterial med sprickor.