519422. DUKAR, 2 st, och SERVETTER, 6 + 4 st, linnedamast, 1900-tal.
Duk 200 x 170 cm. Dräll.
Duk 230 x 125 cm. Motiv med blommor.
Servetter 6 st, motiv med rosor.
Servetter 4 st, motiv med meanderbård och blommor.
Dräll och servetter broderade med monogram EE.
Bruksslitage, fläckar.