FÅTÖLJER, ett par, klädsel delvis i svart skinn, 1900-talets första hälft.

519369. FÅTÖLJER, ett par, klädsel delvis i svart skinn, 1900-talets första hälft.

Fåtöljer/karmstolar, ett par. Stomme av mahogny. Fast stoppad rygg och sits med klädsel i svart skinn. Rygg samt armstöd klädda i konstskinn. Genombrutna armstöd.
Höjd 89 cm, bredd 65 cm, längd 64 cm, sitthöjd 47 cm.

Slitage. Delvis slipade.
Lukt av mögel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Delvis slipade.
Lukt av mögel.

Antal besök: 474