519336. GOLVLAMPA/SKULPTUR i trä, stående kvinna. 1900-talets första hälft.
Skulptur av trä i form av en golvlampa. Kvinna med en näckrosformad lampa i händerna. Bonat trä.
Höjd 177 cm. Total höjd 183 cm.
El ej funktionstestad, senare dragning.
Limrester, repor, näckrosen lös.
Kupa saknas.