KIMONO, Furisode. Siden. Japan, 1950/60-tal.

519223. KIMONO, Furisode. Siden. Japan, 1950/60-tal.

Polykroma färger. Floralt motiv med konturer i metallbroderi.
Rygglängd ca. 158 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage. Fläckar på foder samt smärre fläckar på mönster.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rygglängd ca. 158 cm.

Antal besök: 529