SERVISDELAR, 16 delar, benporslin, "Spisa Ribb", Stig Lindberg, Gustavsberg.

518914. SERVISDELAR, 16 delar, benporslin, "Spisa Ribb", Stig Lindberg, Gustavsberg.

8 tekoppar med 11 fat, 6 kaffekoppar med 7 fat, 1 gräddkanna och 1 sockerskål. Kopparnas höjd ca 5,5-6 cm

Spisa Ribb designades av Stig Lindberg för Hemutställningen ”H55″ i Helsingborg 1955.

Bruksslitage. Repor och slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 771