518848. SIDEBOARD, AB Ajfa Möbelfabrik, Tibro, 1900-talets andra hälft.
Teak. Överdel med hyllplan och två skjutbara dörrar. Underdel med fyra lådor samt tre dörrar med bakomliggande hyllplan. Etikett-märkt.
Höjd ca 171 cm
Bredd ca 150 cm
Djup ca 41 cm
Nyckel finns.
Mindre slitage, behöver oljas.
Nyckel/nycklar finns.