VAS/KANNA, Rörstrand, stengods, 1940-tal.

518619. VAS/KANNA, Rörstrand, stengods, 1940-tal.

Vas/kanna i stengods, målad dekor av sydländskt landskap med figurer. Troligtvis C H Stålhane.
Höjd 25 cm.
Märkt R Sverige AV. (målarsignatur AV).

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 25 cm.

Bruksskick.

Antal besök: 748