LJUSKRONA, 5-armad, malm, 1900-tal.

518449. LJUSKRONA, 5-armad, malm, 1900-tal.

Höjd inklusive kedja 66, diameter 52 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.

Obetydligt slitage. Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas..

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 311