DOSOR 2 st, silver, Lorenz Georg Weis, Norrköping 1791-1829 samt Johan Ulinder, Härnösand, 1814.

518353. DOSOR 2 st, silver, Lorenz Georg Weis, Norrköping 1791-1829 samt Johan Ulinder, Härnösand, 1814.

Längd ca 5,7 - 8,3 cm.
Vikt ca 88 gram.

Slitage, bucklor, gravyrer, bristningar på båda dosor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 5,7 - 8,3 cm.
Vikt ca 88 gram.

Antal besök: 470