LJUSSTAKE, flintgods, Gefle, Julmotiv Gran.

517993. LJUSSTAKE, flintgods, Gefle, Julmotiv Gran.

Trearmad julljusstake, märkt Gefle Gran.

Höjd 25,5 cm.

Motiv av klockstapel och tomte.

Bruksslitage, glasyrkrackelyr. Även skada och lagning på en av ljuspiporna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 25,5 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 615