STRINGHYLLA, golvmodell, String Design AB, 1960-tal.

517736. STRINGHYLLA, golvmodell, String Design AB, 1960-tal.

Fem gavlar samt 14 bakstycken i svart. 12 hyllplan i grått 20-30 cm. 1 tidningshylla, 1 lådfack. Etikettmärkt String Design AB.
Runda underlägg av bakelit följer.
Stora sektionens längd 160 cm, djup 36 cm, höjd 155 cm.
Lilla sektionens längd 60 cm, djup 22 cm, höjd 105 cm.

Bruksslitage och märken. Ett hyllplan med färgbortfall. Färgskiftningar.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 3 319