PARTI JUL, tomtar, tillbringare, klockspel samt adventsljusstake, 1900-tal.

517542. PARTI JUL, tomtar, tillbringare, klockspel samt adventsljusstake, 1900-tal.

Tomte, höjd 22 cm.
Tillbringare i form av en gris, höjd 14,5 cm.
13 småtomtar, varav 7 i form av ljusstakar, olika material, höjd ca 5 cm.
Adventsljusstake, metall och trä, dekor av glas, höjd 15 cm.
Madonna klockspel med musikverk "En tongivande prydnad för hemmet året om", höjd 37 cm.

Varierande slitage, mindre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Tomte, höjd 22 cm.

Antal besök: 2 053