VÄGGHYLLA, mahogny, nyrenässans, 1800-talets andra hälft.

517382. VÄGGHYLLA, mahogny, nyrenässans, 1800-talets andra hälft.

Bild från 1863 med bokhyllan på bild.
Längd 113, bredd 23, höjd 53,5 cm.

Bruksslitage, repor samt märken. 2 knoppar trasiga, en på undersidan samt en på översidan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 367