MATSALSSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
516534. MATSALSSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
Inrede med 3 hyllplan, underdel med 3 lådor. Dekor med räfflor, kannelyr, fleuroner och humlekvist. Draghandtag av förgylld mässing.
Längd 127 cm, bredd 50 cm, höjd 189 cm.
Slitage och märken. Färgbortfall på högre dörrs nedre del.