516483. MATGRUPP, 9 delar, Erkers, Siljansnäs, 1900-talets andra hälft.
Bord och åtta stolar. Furu. En iläggsskiva a 50 cm. Genombruten rygg, lös stoppad sits. Bordets längd 140. Bredd 105. Höjd 72 cm.
Slitage. Repor och märken. Några fläckar. Torrsprickor. Inte helt passande iläggsskiva.