Buddha, bemålat trä, glasstenar, Thailand, 1900-tal.

516370. Buddha, bemålat trä, glasstenar, Thailand, 1900-tal.

Buddhafigur från Thailand på 1900-talet hukade på en utsmyckad sockel, guldfärgat målat trä med delvis blommig dekoration och flerfärgade glasstenar, vikt: ungefär. 60 kg

Mått: 108 x 91 x 65 cm (höjd x bredd x djup).

Små sprickor och färgchips.

Gör en kostnadsfri värdering!

Små sprickor och färgchips.

Auktionshaus von Brühl
Antal besök: 768