516354. SIDEBOARD, teak, Bröderna Sörheim, Norge. 1900-talets andra hälft.
Fyra lådor samt fyra skåpsdörrar. Dekor med meanderbård på lådfront. Längd 207 cm, djup 46 cm, höjd 81 cm.
4 nycklar finns.
Obetydligt bruksslitage. Avslag på låda.
Nyckel/nycklar finns.