516227. AMBER RING MED FISK PRYDNAD, silver 925.
Antik bärnsten ring silver 925 också stämplad, set med en polerad bärnsten cabochon i bezel inställning omgiven av fisk ornament, handgjorda från 1930-talet, ring storlek 63, mått: ringhuvud 23 x 22 mm
Vikt: 7,9 gram.
Vikt: 7,9 gram.