bord och åtta stolar. Fanerade med björk. Genombruten rygg, lös stoppad sits. Tre iläggsskivor a 20 cm vardera. Längd 114. Bredd 80. Höjd 77 cm.
Slitage. Repor och märken. Fläckar.