ARCHIMEDE SEGUSO. SKULPTUR, Neodym-glas / Alexandriteglas, signerad A.Serguso - Murano - Italien, 1950-tal, fåglar i bo.

515841. ARCHIMEDE SEGUSO. SKULPTUR, Neodym-glas / Alexandriteglas, signerad A.Serguso - Murano - Italien, 1950-tal, fåglar i bo.

Archimede Seguso (1909-1999).
Höjd 7 cm.
Etikett, röd: "Archimede Seguso - Murano - Italy".
Neodym-glas: blått under fluorescerande ljus och rosafärgat i glödlampas ljus.

Archimede Seguso (1909–1999)

Gör en kostnadsfri värdering!

Archimede Seguso (1909-1999).
Höjd 7 cm.

Archimede Seguso (1909–1999)

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 3 554