MARTIN LINDSTRÖM. 2 st, landskapsbilder. Akvareller/kolteckning. Signerade och daterade 1959 samt 1957.

51579. MARTIN LINDSTRÖM. 2 st, landskapsbilder. Akvareller/kolteckning. Signerade och daterade 1959 samt 1957.

36 x 44 cm resp. 32 x 40 cm.
Akvarellen med dedikation a tergo "Monica - till minne av kvartssekeljubileet 16 feb 1963 från tillgivne vännen Martin".

Martin Lindström (1894–1975)

Gör en kostnadsfri värdering!

36 x 44 cm resp. 32 x 40 cm.

Martin Lindström (1894–1975)

Antal besök: 852