KRUKA, porslin, Kina, Qing-dynastin, troligen sent 1800-tal.

515749. KRUKA, porslin, Kina, Qing-dynastin, troligen sent 1800-tal.

Kruka i porslin med underglasyrblå dekor
Höjd 24 cm.

Slitage i form av färgbortfall och avslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 24 cm.

Antal besök: 1 031