SMYCKEN, 13 delar, silver, 1900-tal, totalvikt 102,41 gram.

515299. SMYCKEN, 13 delar, silver, 1900-tal, totalvikt 102,41 gram.

6 st ringar i silver, bl.a med kvarts, glas, citrin, pärlemor, smaragd samt markasiter. Tillverkare bl.a Alton Guldvaru AB, Swedesign, omärkta samt italiensk tillverkare.
3 st broscher i silver, bl.a med glassten, markasiter, i form av blomster.
2 st hängsmycken varav en med kedja i silver, ett i form av kors, med markasiter.
1 st armband i silver i form av mynt med olika stjärntecken.
1 ask i silver.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 ask i silver.

Slitage.

Antal besök: 521