Kaffekanna med svärtat trähandtag, avtagbar, med låsning, höjd 19,5 cm, stämplad CFC, Stockholm, P8 samt signerad E Råström.
Gräddkanna, invändigt förgylld, höjd 11,6 cm, stämplad CFC, Stockholm, P8 samt signerad E Råström.
Skrin, invändigt förgyllt, låsbar, höjd 11 cm, stämplad CFC, P8 samt signerad E Råström.
Nyckel till skrin medföljer.
Nyckel/nycklar finns.
Nyckel till skrin medföljer.
Nyckel/nycklar finns.