MATGRUPP, Gustaviansk-stil, 1900-talets andra hälft.

51432. MATGRUPP, Gustaviansk-stil, 1900-talets andra hälft.

Mörkbetsat trä, matbord med rund skiva på fyra kannelerade ben, räfflad sarg, två skivor medföljer. Diameter 110, höjd 75 cm. Skivornas längd 48 cm.
Fyra stolar, dekorerade med ax på ryggtavlan, grön/vit randig klädsel.

Lätt bruksslitage, smärre märken och repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 995