VÄGGTAVLOR, 6 st, bl a trä och porslin, Kina, 1900-tal.

514175. VÄGGTAVLOR, 6 st, bl a trä och porslin, Kina, 1900-tal.

Tre med porslinplattor med målad dekor, varav en är för stående placering. Två med skuren reliefdekor. En med intarsia av bl a pärlemor. Höjd på de vägghängande ca 16-41. Höjd på den stående ca 30 cm.

Slitage. Färgbortfall. Torrsprickor. Avslag. En porslinsplatta med spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 581