514121. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. skeppsporträtt, olja på duk, signerat Kong Wein.
Lapp a tergo: Barkskeppet "P. Wikström J:or", hemmahörande i Norrköping,. Byggd 1876 i Glasgow.
Ca 61 x 91 cm.
Slitage, fläckar, dukskador, tryckmärken, krackeleringar.