OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. skeppsporträtt, olja på duk, signerat Kong Wein.

514121. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. skeppsporträtt, olja på duk, signerat Kong Wein.

Lapp a tergo: Barkskeppet "P. Wikström J:or", hemmahörande i Norrköping,. Byggd 1876 i Glasgow.

Ca 61 x 91 cm.

Slitage, fläckar, dukskador, tryckmärken, krackeleringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ca 61 x 91 cm.

Antal besök: 810