MAT- OCH KAFFESERVISDELAR, ca 25 delar porslin, "Blå Blom", Gustavsberg, 1900-tal.

514101. MAT- OCH KAFFESERVISDELAR, ca 25 delar porslin, "Blå Blom", Gustavsberg, 1900-tal.

5 flata tallrikar, diameter 24 cm.
Flat, tallrik, diameter 21,5 cm.
6 assietter, diameter 17,5 cm
2 djupa tallrikar, diameter 21 cm.
Skål, längd 23 cm.
Uppläggningsfat, längd 24 cm.
6 kaffekoppar med 7 fat, koppens diameter 9 cm.
Sockerskål.
Gräddkanna.

2 udda tallrikar medföljer.

Bruksslitage, enstaka nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 assietter, diameter 17,5 cm
Skål, längd 23 cm.
Uppläggningsfat, längd 24 cm.
Sockerskål.
Gräddkanna.

2 udda tallrikar medföljer.

Bruksslitage, enstaka nagg.

Antal besök: 361