Sammansatt av två olika skåpsdelar, den nedre från omkring 1700-/1800-tal. Den övre från omkring samma tid, möjligennågot senare, omgjord till vitrin under 1900-talet.
Höjd 195 cm.
Längd ca. 100 cm.
Bredd 35 cm.
Höjd 195 cm.
Längd ca. 100 cm.
Bredd 35 cm.