SKEDAR, 4 st, silver, total vikt ca 257 gram, 1700-tal.

514025. SKEDAR, 4 st, silver, total vikt ca 257 gram, 1700-tal.

Sked, Peter Johan Zetterling, 1792, Linköping
Längd ca 20 cm

Sked, END, 1799
Längd ca 21 cm

Sked, Petter Eneroth, Stockholm, 1797.
Längd ca 21 cm

Sked, Gustaf Henrik Sidwall, Norrköping
Längd ca 20,5 cm

Total vikt tillsammans ca 257 gram.

Bruksslitage. Inskriptioner.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 20 cm

Sked, END, 1799
Längd ca 21 cm

Längd ca 21 cm

Längd ca 20,5 cm

Bruksslitage. Inskriptioner.

Antal besök: 547