514025. SKEDAR, 4 st, silver, total vikt ca 257 gram, 1700-tal.
Sked, Peter Johan Zetterling, 1792, Linköping
Längd ca 20 cm
Sked, END, 1799
Längd ca 21 cm
Sked, Petter Eneroth, Stockholm, 1797.
Längd ca 21 cm
Sked, Gustaf Henrik Sidwall, Norrköping
Längd ca 20,5 cm
Total vikt tillsammans ca 257 gram.
Bruksslitage. Inskriptioner.