SKRIN, skinn och trä, Kina, 1900-/2000-tal.

513910. SKRIN, skinn och trä, Kina, 1900-/2000-tal.

Skinnklätt trä. Guldfärgad dekor av drakar. Beslag av mässing. Välvt lock. Längd ca 29 cm.

Smärre krackelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre krackelyr.

Antal besök: 455