PAUL WITTERSTÄTTER. Breisach im Breisgau, olja på masonit, signerad, 1. 1900-talets hälft.
513417. PAUL WITTERSTÄTTER. Breisach im Breisgau, olja på masonit, signerad, 1. 1900-talets hälft.
Vy över Breisach im Breisgau med utsikt över gamla stan, olja på masonit, signerad ”P. Witterstätter” nedan, signaturen står för målaren Paul Witterstätter (1892-?) 1. 1900-talets hälft, inramad.