51336. MATSERVISDELAR, ca 40 delar, flintgods, Wexiö, Gustavsberg.
Bestående av 2 flata tallrikar, 11 förrättstallrikar, 3 assietter, 6+6 djupa tallrikar, terrin, fat, 2+1 uppläggningsfat, uppläggningsskål.
Omfattande slitage, sprickor, missfärgningar och nagg.