513335. UNBEKANNTER KÜNSTLER. ”Winter Landscape”, duk på tavla, 1900-talets första hälft.
Skildring av vinterlandskap i olja på målning kartong täckt med duk, signerad ”Wischernau” (?), 1900-talets första hälft. Århundrade, inramad.
Mått: 45 x 60 cm.
Minimal liten skada på duken. Annars i gott skick.