PARTI MÄSSING OCH KOPPAR, 7 delar, Ystad Metall samt Skultuna, bland annat Gunnar Ander, Pierre Forsell, 1900-tal.

513334. PARTI MÄSSING OCH KOPPAR, 7 delar, Ystad Metall samt Skultuna, bland annat Gunnar Ander, Pierre Forsell, 1900-tal.

Ystad Metall:
Burk med lock, koppar, knopp av mässing, med etikett "Komponerad av arkitekt Gunnar Ander, höjd 22 cm.
2 skålar, höjd 3,5 - 4,5 cm.
Ljusstake, höjd 26 cm.
Gonggong, diameter 13,5 cm. Icke tillhörande klubba av mässing medföljer.

Skultuna:
Vas, höjd 28 cm.
Supkopp, Pierre Forsell.

Bruksslitage, fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ystad Metall:
2 skålar, höjd 3,5 - 4,5 cm.
Ljusstake, höjd 26 cm.

Skultuna:
Vas, höjd 28 cm.
Supkopp, Pierre Forsell.

Bruksslitage, fläckar.

Antal besök: 1 028