BENGT RUDA. FÅTÖLJ, "Domstolsfåtöljen", Nordiska Kompaniet, "564-023", etikettmärkt, 1950-talet.

512961. BENGT RUDA. FÅTÖLJ, "Domstolsfåtöljen", Nordiska Kompaniet, "564-023", etikettmärkt, 1950-talet.

Överstoppad hög fåtölj utan armstöd, etikettmärkt Nordiska Kompaniet Stockholm Made in Sweden, samt även brännmärkt med modell nummer 564-023.
Höjd 107 cm.
Bredd ca 60 cm.

Fläckar, Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 107 cm.
Bredd ca 60 cm.

Fläckar, Bruksslitage.

Antal besök: 1 499