STOR BLOMKRUKA, Hilding Hansson, Höganäsbolaget, 1900-talets första del.

512879. STOR BLOMKRUKA, Hilding Hansson, Höganäsbolaget, 1900-talets första del.

Blomkruka i saltglaserat stengods med blå glasyr, märkt HB och HH, bredd 35 cm, höjd 17 cm, vikt ca 10 kg.

Bruksslitage och avslag vid fotringen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 931