SKÅL, glaserad lergods, troligen 1300-tal. Vietnam.

512326. SKÅL, glaserad lergods, troligen 1300-tal. Vietnam.

Höjd ca 7 cm, diameter ca 16 cm.
Proveniens: Louis Melin samlingen.

Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Åldersslitage.

Antal besök: 335