HENNING NILSSON. Vas, stengods, Henning Nilsson, Höganäs.

511938. HENNING NILSSON. Vas, stengods, Henning Nilsson, Höganäs.

Vas i stengods med oxblodglasyr, signerad och daterad,
Henning Nilsson, Höganäs 16/9 1965
Höjd 37,5 cm
Diameter 21,5 cm.

Tillverkningsdefekter på livet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 37,5 cm
Diameter 21,5 cm.

Antal besök: 1 236