HEINZ KÖSEL. Landskap, deltagande i Wolfsburg Art Prize 1967.
511196. HEINZ KÖSEL. Landskap, deltagande i Wolfsburg Art Prize 1967.
Heinz Kösel (1900-tal, Tyskland, Niedersachsen, deltagare i Wolfsburgs konstpris 1967); olja på duk laminerad på träpanel, signerad nere till höger, utställningsetikett a tergo ”Young City Sees Young Art” Art Prize of the City of Wolfsburg 1967, matchande ram. Mått ca. Ram 65 x 105 cm.
Små tecken på ålder, små färgfel i mitten till höger.