510931. GRÄDDKANNA, sockerskål, samt sockerströare, silver, Gewe, 1950-tal.
Gräddkanna med höjd 9 cm
Sockerskål, med bredd 9,5 cm
Sockerströare, längd 22 cm.
Gräddkanna med en buckla på ena sidan samt handtaget lossnat från övre kanten, svärtade, sockerströare med monogram samt otydliga stämplar, ej Gewe.