GRÄDDKANNA, sockerskål, samt sockerströare, silver, Gewe, 1950-tal.

510931. GRÄDDKANNA, sockerskål, samt sockerströare, silver, Gewe, 1950-tal.

Gräddkanna med höjd 9 cm
Sockerskål, med bredd 9,5 cm
Sockerströare, längd 22 cm.

Gräddkanna med en buckla på ena sidan samt handtaget lossnat från övre kanten, svärtade, sockerströare med monogram samt otydliga stämplar, ej Gewe.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gräddkanna med höjd 9 cm
Sockerskål, med bredd 9,5 cm
Sockerströare, längd 22 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 442